Çocuk Rehabilitasyon
10 Temmuz 2020

Çocuk rehabilitasyonu herhangi bir ortamda herhangi bir malzeme ile sürdürülebilir bir süreç değildir. Kendine ait bir rehabilitasyon salonu, düzeni, ekipmanı, uzmanı ve sistemi vardır. Giresun Fizik Tedavi Merkezi olarak çocuklarımıza ihtiyaçları olan tedaviyi en iyi şekilde sunmak için yola çıkmış bulunmaktayız. 2014 yılında tek pediatrik rehabilitasyon salonu olarak başladığımız bu yolda, 2018 yılı itibarıyla PEDİATRİK REHABİLİTASYON KLİNİĞİMİZ tam teşekküllü olarak hizmet vermektedir. Hali hazırda çocuklarımızın fizyoterapistlerimiz ile bire bir çalıştığı çocuğa özel  3 rehabilitasyon salonumuz, içerisinde kendi özel oyun ve egzersiz alanı olan Pepee, Niloya, Nasrettin Hoca, Kel oğlan ve Elif yatan hasta odalarımız ile hizmet vermektedir. Tüm rehabilitasyon salonlarımız ve ekipmanlarımız Avrupa standartlarında olup fizyoterapistlerimiz tarafından özel olarak seçilerek tedarik edilmiştir.

Ağırlıklı olarak Serebral Palsi, Spina Biffida, Brachial Pleksus, Gelişimsel Gerilik,Kas Hastalıkları, Tramvatik Sinir Yaralanmalarında hizmet verilmektedir. Rehabilitasyon süreci Fizik Tedavi Uzman Hekimlerimiz ve Fizyoterapistlerimiz tarafından multidisipliner olarak sürdürülmektedir.

Kliniğimizde görev yapan fizyoterapistlerimiz çocuk rehabilitasyonu alanında tecrübeli olup halen bu alanda gelişimlerini sürdürmektedir.

Murat DİRİLDİR:    2011 yılında Pamukkale üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünden mezun olmuştur.  İki yıl kadar kayseride özel eğitim kurumunda çalışmış, 1 yıl askerlik nedeniyle ankara gata Bilkent fizik tedavi hastanesinde asteğmen  fizyoterapist olarak görev almıştır. 2014 yılından beri Giresun fizik tedavi hastanesinde çocuk fizyoterapisti olarak devam etmektedir. Kerasus toplum derneği kurucu üyesi ve başkanlığını, çocuk fizyoterapistleri  derneği yönetim kurulu üyesi, türkiye fizyoterapistler derneği Giresun il temsilciliği görevlerini yürütmüş ve yürütmeye devam etmektedir.  Çocuk rehabilitasyonu alanında çalışmakta ve eğitimlerine devam etmektedir , bobath kursu,  bebeklerde ileri düzey bobath eğitimi, duyu bütünleme eğitimi, brakial pleksus  eğitimleri katıldığı başlıca eğitimlerdendir.

Fuat SÖNMEZ : 2014 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olduktan sonra iki yıl bir özel eğitim merkezinde çocuk rehabilitasyonunda çalışmıştır.2016 yılında askerlik görevini yedek subay olarak yerine getirmiştir. 2020 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim dalında Yüksek Lisans Eğitimine başlamıştır. Temel BOBATH ve İLERİ DÜZEY BEBEK BOBATH eğitimlerini, pediatrik manuel terapi ve kinezyolojik bantlama kursunu bitirmiştir. Ulusal ve uluslar arası katılımlı kongrelerde poster ve sözel sunumlarda bulunmuştur. 

Geylanur KAYA : 

2015 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olmuştur. İki yıl Konya da özel eğitim ve rehabilitasyon  kurumunda  çalışmıştır.2017 yılından beri Giresun Fizik Tedavi Hastanesinde çocuk fizyoterapisti olarak devam etmektedir. Temel BOBATH ve İLERİ DÜZEY BEBEK BOBATH eğitimlerini, GMFM test eğitimi, pediatrik manuel terapi, kinezyolojik bantlama kursunu ve üst ekstremite lenfödem kursunu bitirmiştir.Ulusal ve uluslararası katılımlı kongrede poster sunumunda bulunmuştur.Giresun Kadın Doğum ve Çocuk  Hastanesinde, BEBEKLERDE ERKEN MÜDAHALE kapsamında KÜVÖZ ( yenidoğan ünitesi ) fizyoterapistliği de yapmaktadır. Giresun Rehberlik Araştırma merkezinde de fizyoterapist olarak, rapor kurulunda yer almaktadır.Cocuk Rehabilitasyon (6).jpg

Cocuk Rehabilitasyon (1).jpg

Cocuk Rehabilitasyon (2).jpg


Cocuk Rehabilitasyon (3).jpgCocuk Rehabilitasyon (5).jpgCocuk Rehabilitasyon (7).JPG


Cocuk Rehabilitasyon (8).JPG